Mental i każdy inny

 
 

Mental

Do celnego rzucania jest potrzebne odpowiednie nastawienie tzw. mental. Sztab szkoleniowy wykonuje ogrom pracy aby rozpisać jak najlepiej cykle treningowe. Każda godzina, minuta, musi być wykorzystana jak najlepiej. Technika indywidualna rozkładana jest na czynniki pierwsze dzięki nowoczesnej technologii: nagrywanie kamerą, wyłapywanie niuansów podczas oglądania slow motion takie detale jak prawidłowe ułożenie małego palca, ułożenie stóp pod odpowiednim kątem etc. Sprawia to, że różnice motoryczne i techniczne są niewielkie. W tym momencie decydującym elementem o zwycięstwie jest pozytywne nastawienie na rzucanie z przekonaniem trafiania.

5 mentalnych czynników potrzebnych aby rzut był celny:

  1. Wierzę że rzut będzie celny. Jeśli kilkukrotnie spudłowałem nie myślę o tym. Dobry strzelec skupia się na kolejnej próbie. Larry Bird w jednym z meczów finałowych nie trafił pierwszych 9 rzutów z gry następne 9 wpadło pod rząd.
  2. Jestem skoncentrowany na wykonaniu celnego rzutu.
  3. Nie przychodzę na trening czy mecz z myślą oddania rzutów, jestem nastawiony na celne rzuty.
  4. Zawsze jestem gotowy do rzucania , kolega z zespołu nie może mnie zaskoczyć podaniem.
  5. Wybitny strzelec wie że celny rzut nie jest przypadkowy albo szczęśliwy, on wie że celnych rzut zależy od niego bo włożył w to dużo pracy.

“I’ve missed more than 9000 shots in my career. I’ve lost almost 300 games. 26 times, I’ve been trusted to take the game winning shot and missed. I’ve failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.”Michael Jordan


Każdy inny

Każdy młody zawodnik zadaje sobie bardzo ważne pytanie jak rzucać żeby trafiać? Na jakim wybitnym strzelcu się wzorować? Przecież każdy rzuca inaczej: Larry Bird, Michael Jordan, Kobe Bryant, Lebron James, Stephen Curry, Ray Allen, Reggie Miller, Dirk Nowitzki, Dejan Bodiroga, Arvydas Macijauskas, Juan Carlos Navarro, Adam Wójcik, Maciej Zieliński, Andrzej Pluta każdy ma inną technikę rzutu, jakiś inny szczegół, który go wyróżnia. Inną pracę nóg, inne ułożenie dłoni, palców etc.

Odpowiedź jest prosta nie można w 100% być lustrzanym odbiciem jednego z zawodników! Każdy z nas jest inny, ma inne zdolności motoryczne, inne warunki fizyczne, twój łańcuch biomechaniczny pracuje inaczej. Oczywiście trzeba podpatrywać najlepszych jak się zachowują w odpowiednich momentach. Jakie zagrania stosują. W swoim rzucie można zmieniać kilka szczegółów w połączeniu z ciężką systematyczną pracą, które uruchomią niewidzialną dźwignię, która sprawi, że zaczniesz trafiać!

 

Profesjonalne treningi na Shooting Gun 8000!

 

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą wygrywać. Nie liczy się to czy grasz w streetball czy na parkiecie, nie liczy się płeć. Każdy może stać się świetnym strzelcem z Nothing But Net!

Skontaktuj się z nami!