Video analiza

 
 

Profesjonalna wideo analiza jest kluczem do poprawy techniki rzutu!

Aparaty, tablety, telefony praktycznie każdy z nas ma jedno z tych urządzeń lub wszystkie. Każde z tych urządzeń ma możliwość nagrywania, ale nie każdy z nas korzysta z możliwości rozwoju poprzez analizę zapisu wideo. Trenerzy rejestrują mecze, omawiają taktykę, rozpracowują przeciwników, pokazują kto zaspał w obronie, a kto świetnie zrealizował założenia trenera. To wszystko jest ważne i potrzebne. To wszystko rozwija zespół i funkcjonowanie zawodnika z drużynie.

Jednak jeśli chcesz rozwijać swoje indywidualne umiejętności, np. technikę rzutu powinieneś ocenić w jakim miejscu jesteś. W ocenie techniki rzutu najważniejsza jest skuteczność i na tym moglibyśmy skończyć wychodząc z założenia, że jak wpada to nie ważne jak rzucamy. Jeśli masz statystki na poziomie 90% za 1 punkt, 50% za 2 punkty, 40% zza linii 3 punktów to faktycznie nie ważne jak rzucasz i czytać dalej już też nie musisz… Czytasz, więc jednak chcesz się rozwijać i masz coś do poprawy.

Kolejnym środkiem w ocenie techniki rzutu czy innego elementu technicznego jest wideo analiza. Nagrany obraz jest jednocześnie punktem startu naszych aktualnych umiejętności, jest też materiałem do znalezienia komponentów, które hamują skuteczność i co najważniejsze jest też narzędziem do znalezienia klucza w celu poprawy techniki rzutu.

Można instruować, radzić, mówić, ale póki nie zobaczymy siebie na ekranie w danym elemencie to nie zrozumiemy co poprawić i jak świadomie dokonać korekty. W naszej pracy z zawodnikiem korzystamy z wartości jakie daje wideo analiza i zachęcamy Cię również do tego!

Skontaktuj się z nami! Wesprzemy Cię w Twoim rozwoju!
tel. 796 766 636
info@nothingbutnet.pl

 

Profesjonalne treningi na Shooting Gun 8000!

 

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą wygrywać. Nie liczy się to czy grasz w streetball czy na parkiecie, nie liczy się płeć. Każdy może stać się świetnym strzelcem z Nothing But Net!

Skontaktuj się z nami!